Навколо блефаропластики – корекції верхніх і нижніх повік існує безліч міфів. Пластичний хірург Олександр Бебих допомагає розібратися де правда, а де вигадка?
Міф №1. Блефаропластику можна робити тільки після 40
Чомусь вважається, що блефаропластика – це анти-вікова операція, тобто використовується виключно, як засіб боротьби зі старінням. Але це не зовсім так, пластику повік можна робити і в 25 років. Наприклад, коли у пацієнта сильне нависання верхньої повіки або є вроджена грижа нижньої повіки.
Не варто чекати сорокаріччя, щоб видалити мішки під очима або глибокі носослізні борозни, прибрати надлишок шкіри верхніх або нижніх повік.
Міф №2. Блефаропластика провокує набряки
«Набряклості і гематоми після операції зникнуть приблизно за два тижні, – стверджує Олександр Бебих. – А розповіді про те, що саме блефаропластика викликає набряклість – стовідсотковий міф.
Справжньою причиною може бути грижа верхньої або нижньої повіки, позбувшись від якої пацієнт назавжди забуває про проблему набряклих очей.
Міф №3. Після блефаропластики шкіра повік швидко старіє
Коли на одному з американських телешоу ведучий зробив 60-річному Джорджу Клуні комплімент з приводу його зовнішнього вигляду, актор розповів, що все це завдяки блефаропластиці. За словами Джорджа, саме очі робили його занадто втомленим, тому фахівці порадили йому прибрати зайву шкіру навколо очей і зробити погляд більш відкритим.
«Те, що після блефаропластики в зоні корекції поліпшується процес вироблення колагену, який робить шкіру молодше, – факт. Шкіра розгладжується і стає більш пружною. Цей ефект спостерігають як фахівці, так і пацієнти, які зробили подібну операцію», – говорить пластичний хірург.
Міф №4. Операція змінює форму очей і погіршує зір
Округлення очей або виворіт нижньої повіки виключені, якщо операцію виконує кваліфікований фахівець.
«Округлу форму очей можна отримати, якщо вибрати неправильну техніку проведення операції, або видалити занадто багато зайвої шкіри навколо очей.
Але якщо ви йдете до профі і чітко знаєте, який результат хочете отримати – його ви і отримаєте, – каже Олександр. – Існує ще один міф на цю тему: нібито після блефаропластики погіршується зір. Це не так.
А ось пацієнтам, які носять контактні лінзи, потрібно пам’ятати, що ними не можна буде користуватися приблизно тиждень після операції».
Міф №5. Блефаропластику можна робити тільки один раз
Яскравий приклад того, що блефаропластику можна робити кілька разів – 56-річна Сара Джессіка Паркер. Актрисі прибрали мішки під очима, але явно недостатньо. Тому зірка зробила повторну операцію. Вдруге вона залишилася задоволена результатом.
Виправляла помилки хірурга і 51-річна актриса Ума Турман: після першої блефаропластики у неї змінився розріз очей, який не сподобався зірці і її шанувальникам.
Ніяких обмежень по кількості операцій немає. В цілому, гарний ефект від корекції століття зберігається приблизно 7-15 років.