Клаповухість – досить поширена вроджена аномалія вушних хрящів, яка зустрічається приблизно у 5% людей, і у багатьох викликає сильний психологічний дискомфорт і комплекси щодо зовнішності. Якщо дана особливість дуже помітна і доставляє людині незручність можливо усунення капловухості за допомогою отопластики.

Така пластична операція дозволяє назавжди позбутися від психологічного дискомфорту, пов’язаного з неправильною формою і розмірами вух. Зазвичай до отопластиці вдаються при третій ступені капловухості, коли вона досить помітна.

Операція дозволяє виправити асиметрію вушних раковин, змінити форму хряща вушної раковини і мочок до бажаної форми.

В цілому отопластика буває двох видів:

  • реконструктивна, спрямована на виправлення набутих деформацій після травм;
  • естетична, яка призначена безпосередньо для розв’язання вродженої проблеми.

Причини капловухості

Головними причинами виникнення капловухості є:

  • Спадковість. На жаль, така патологія найчастіше передається генетично.
  • Особливості внутрішньоутробного розвитку. Якщо при формуванні хрящових і кісткових тканин плода відбувається збій, противозавиток виходить плавним або недорозвиненим. Виникає гіпертрофія хрящових структур.

Як позбутися від капловухості?

Найбільш ефективно і просто прибрати капловухість вдається в ранньому віці – до півроку. З цією метою можуть застосовуватися спеціальні пов’язки і коректори для фіксації вух в правильному положенні. Такі засоби застосовуються і більш дорослим дітям, але часу на таку корекцію піде значно більше.

У дорослому віці вирішити проблему звичайно набагато складніше, і найчастіше доводиться вдаватися до пластичної хірургії.

Хірургічний спосіб усунення капловухості

Отопластику можна проводити тільки після остаточного формування вушних хрящів, а це після семирічного віку. Проведення оперативного втручання можливо класичним оперативним і більш сучасним – лазерним методом. Останній дозволяє здійснювати корекцію з мінімальним травмуванням тканин і з найвищою точністю.

Якщо вас хвилює питання, чи впливає якось операція на слух, то відповідь – ні. При отопластиці функції і структура слухового апарату залишаються недоторканими. Всі маніпуляції спрямовані тільки на підтягування шкіри і виправлення форми хряща для отримання найкращого естетичного результату.

Процедура виконується як під загальною, так і під місцевою анестезією, в залежності від побажань пацієнта і ситуації. Загальний наркоз показаний дітям для максимальної безпеки і комфорту маленького пацієнта. Місцева підходить дорослим і підліткам.

Що ж стосується тривалості операції, то зазвичай вона не займає більше однієї години – в залежності від складності проблеми. Перебувати в стаціонарі зазвичай не потрібно, і можна в цей же день відправитися додому.

Як проводиться отопластика

В ході оперативного втручання хірург робить невеликий надріз з виворітного боку вуха, щоб менше було помітно післяопераційні сліди. Потім хрящ вивільняють і підрізають. Дії здійснюються або за допомогою скальпеля, або із застосуванням лазерного апарату. Останній діє більш прицільно і точно.

Перевагою лазерної отопластики є і те, що лазерний промінь при розрізі відразу ж запаює кровоносні судини, мінімізуючи втрати крові. Далі виконується фіксація на новому місці хряща з наступним накладенням косметичних швів з застосуванням саморозсмоктуючих хірургічних ниток. Обов’язково накладається стерильна пов’язка і компресійна стрічка.

Одужання

Пов’язка знімається через 7 днів, а компресійну стрічку потрібно носити тільки вночі. Загоєння швів відбувається на 2-3 тижні, до цього часу сходять і набряки.

Ціна пластики вух цілком доступна і виправдана, адже дозволяє раз і назавжди позбутися від проблеми. Записатися на виправлення капловухості можна через форму зворотного зв’язку або за телефоном, вказаним на сайті.